Ludzie Pogotowia – Katarzyna Połomska

Dziś o swoich powodach podjęcia służby w Pogotowiu opowie Wam Kasia Połomska – przyboczna 39 Gdyńska Drużyna Harcerek „Konstelacja”.

Dlaczego wstąpiłam do pogotowia?

„Do wstąpienia do pogotowia zmotywowała mnie chyba bezsilność. Osobiście pandemia pokrzyżowała mi wiele planów, ale globalnie doprowadziła do poważnego kryzysu ekonomicznego, zapaści w systemach ochrony zdrowia na całym świecie. Wydaje mi się, że chyba najbardziej frustrująca jest bierna obserwacja sytuacji, która stale się pogarsza, na którą nie można w żaden sposób wpłynąć. Dlatego też zdecydowałam się na służbę w pogotowiu, chcąc na tyle na ile mogę pomóc tym którzy narażeni są najbardziej podczas pandemii: lekarzom i pacjentom. W momencie wcześniej braku środków ochrony na rynku, teraz braku funduszy oddolne akcje wolontariuszy są też gestem solidarności, próbą podziękowania wszystkim pracownikom ochrony zdrowia, którzy teraz są wyjątkowo obciążeni.”