Instrukcje okręgowe

• Konta mailowe w domenie @zhr.pl
  • Jak założyć konto bankowe dla jednostki?
  • Jak otrzymać pełnomocnictwo?
  • Jak otrzymać zaświdaczenie instruktorskie?
  • W jaki sposób założyć kod 1% dla jednostki?
Konta mailowe w domenie @zhr.pl

Każdy instruktor, drużynowy, komendant oraz kwatermistrz wypoczynku należący do
Okręgu Pomorskiego ZHR ma obowiązek posiadania skrzynki mailowej w domenie @zhr.pl.
Dodatkowo, polecamy każdej jednostce organizacyjnej (m.in. drużyna, hufiec, szczep,
obwód) działającej na terenie Okręgu Pomorskiego ZHR, do założenia maila w domenie
zhr.pl i wykorzystywania go do korespondencji służbowej.

Jak założyć konto?

W celu założenia konta mailowego, należy wypełnić formularz Google dostępny pod tym
link. Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na to, że link do aktywacji konta jest ważny 48
godzin i po tym czasie wygasa. Po wygaśnięciu konieczne jest wypełnienie formularza
ponownie i zaznaczenie opcji: Reset hasła.

Podstawa: Uchwała Zarządu Okręgu Pomorskiego nr 05/11/2019 z dnia 22.11.2019 roku
„Zarząd Okręgu Pomorskiego zobowiązuje wszystkich instruktorów, drużynowych,
komendantów oraz kwatermistrzów do założenia maila w domenie ZHR.PL w terminie do
31.12.2019 roku.”

Jak założyć konto bankowe dla jednostki?

Każda jednostka należąca do Okręgu Pomorskiego ZHR ma obowiązek posiadania konta bankowego.

Jak założyć konto?

W celu założenia konta jednostki w banku, należy wysłać prośbę na maila ksiegowosc.pom@zhr.pl, dołączyć skan swojego dowodu osobistego, wpisać nr telefonu oraz
pełną nazwę jednostki. Po około tygodniu zostanie wysłany mail zwrotny z loginem, linkiem do pierwszego logowania oraz instrukcją obsługi konta bankowego.

Jak otrzymać pełnomocnictwo?

Każda czynność polegająca np. na podpisaniu umowy, wykonywana przez inne osoby niż dwóch przedstawicieli zarządu, wymaga otrzymania pełnomocnictwa zarządu.

Jak otrzymać pełnomocnictwo?

W celu otrzymania pełnomocnictwa, należy wysłać prośbę na maila opom@zhr.pl w treści wiadomości wpisując numer i serię dowodu osobistego oraz organ wydający, jak również załączyć dokument, który ma zostać podpisany w ramach otrzymanego pełnomocnictwa.

Jak otrzymać zaświdaczenie instruktorskie?

Zaświadczenie niezbędne jest m.in. do bezpłatnego otrzymania dokumentu KRK.

Jak otrzymać zaświadczenie instruktorskie?

W celu otrzymania zaświadczenia, należy wysłać prośbę na maila opom@zhr.pl lub osobiście zgłosić się do siedziby okręgu.

Dokument wystawiany jest z terminem ważności zależnym od opłaconych składek instruktorskich.

W jaki sposób założyć kod 1% dla jednostki?

Posiadanie przez drużynę kodu jest niezbędne do otrzymania przez konkretną jednostkę 1% podatku na działanie.

Jak założyć kod 1% dla jednostki?

Należy napisać na maila ksiegowosc.pom@zhr.pl podając numer oraz pełną nazwę jednostki.