Karolina Pszczolińska30 sierpnia, 2019

Relacja z drugiego dnia zlotu

Za nami drugi dzień Zlotu, co by nie mówić- działo się!

Pomorscy harcerze już o 5:00 wstali aby rywalizować o tytuł Władców Północy- najlepszej drużyny na Pomorzu, oraz miana drużyn Sokolej (najlepszej wśród drużyn Polowych) i Orlej (najlepszej spośród drużyn Leśnych). Podczas Turnieju mogli zmierzyć się w mini Triathlonie, grze ekonomicznej, turnieju szachowym czy Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Chorągwi! Drużyny dały z siebie wszystko, a wyniki rywalizacji o miana poznamy na niedzielnym apelu. Zdradzić jednak możemy, że Turniej Piłki Nożnej po zaciętym finale wygrała 87 Gdańska Drużyna Harcerzy rezultatem 2:1 z 70 Sopocką Drużyną Harcerzy im. Zawiszy Czarnego – Sulima. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na uroczystą dekorację podczas niedzielnego apelu.

Pomorskie harcerki wyruszyły o godzinie 9:30 na rywalizację hufców Pomorskiej Chorągwi Harcerek. Druhny miały szansę wykazać się w typowo harcerskich aktywnościach, a następnie wzięły udział w wielkiej grze ekonomicznej. Funkcyjne drużyn spędziły dzień między innymi tańcząc Zumbę oraz pomagając, poprzez sadzenie kwiatów, w tworzeniu ogrodu społecznego przy SP 23 w Gdyni. Na koniec dnia ogłoszono wyniki turnieju- rywalizację Hufców wygrał 3 Gdański Hufiec Harcerek „Magnis”, serdecznie gratulujemy!

Uczestnicy Zlotu wspólnie zakończyli dzień zasiadając w wielkim kręgu przy ognisku Zlotowym, które upłynęło na podziękowaniach za 30 lat wspólnych relacji i przyjaźni, a także na marzeniach dotyczących przyszłości naszej pomorskiej wspólnoty.

Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy kolejnego dnia.

Czuwaj!

#trzymajster

[ngg src=”galleries” ids=”2″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″ images_per_page=”15″ number_of_columns=”3″]