Wywiad z Arturem Nowakiem – Komendantem Pomorskiej Chorągwi Harcerzy i Komendantem Zlotu

Wywiad z Arturem Nowakiem
 Komendantem Pomorskiej Chorągwi Harcerzy i Komendantem Zlotu

Przeprowadzony przez Karolinę Potrzebską

Jeden fakt codzienny i jeden niecodzienny?
No to tak – jestem komendantem Pomorskiej Chorągwi Harcerzy i Zlotu 30-lecia na Pomorzu – to fakt znany, a nieznany – przygotowuję się właśnie do półmaratonu.

Dlaczego został zorganizowany zlot samego Pomorza, skoro również w tym roku był organizowany zlot całej organizacji?
Decyzja o organizacji naszego zlotu została podjęta przed podjęciem decyzji o organizacji zlotu całego ZHR-u. Wiedzieliśmy, że w 30. rocznicę powstania ZHR-u, będzie chęć zrobienia dużego zlotu, natomiast my poczuliśmy potrzebę spotkania się na zlocie Okręgu, ponieważ ostatni był w 2011 z okazji stulecia harcerstwa, był to więc najdłuższy okres przerwy między zlotami, wcześniej spotykaliśmy się regularnie co trzy-cztery lata. Ta rocznica wyzwala dodatkową energię, żeby taki zlot zorganizować. Nie widzieliśmy przeszkód, żeby były organizowane dwa zloty, bo ich terminy się na siebie nie nakładały, nie było żadnego konfliktu między nimi. Zdawaliśmy sobie sprawę, że obchody 30-lecia ZHR-u w skali całej organizacji przeżyje tylko wybrana grupa harcerek i harcerzy z Pomorza, na pewno nie tak liczna, jaką mogliśmy zaprosić i spotkać tutaj, na Wyspie Sobieszewskiej.

Co było największą trudnością, którą napotkaliście przy okazji organizacji Zlotu?
Największą trudnością przy organizacji tego zlotu jest fakt, że jest on organizowany jako wypoczynek, organizowany jest w wakacje, więc na te niespełna 4 dni zlotu musieliśmy przeprowadzić wszystkie procedury jak dla każdego obozu harcerskiego, co do tej pory nam się nie zdarzało, bo wszystkie takie wydarzenia organizowaliśmy we wrześniu. Więc największym wyzwaniem było stawić czoła kwestiom formalnym.

Jaka była dzisiaj Twoja najmilsza chwila w ciągu dnia?
Półgodzinny chillout na leżaczkach Fjorda Nansena, na które serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników zlotu.

%d bloggers like this: