Najczęstsze pytania zadawane w biurze Okręgu:

1. Kiedy jest otwarty okręg?

Biuro:pon.  16:30-19:30 i śr. 14:30-17:00

Księgowość:pon. i czw. 17:00-20:00; co drugi miesiąc (parzysty) 18:00-20:00

Najbardziej aktualne godziny otwarcia okręgu w danym tygodniu, można znaleźć pod linkiem: https://www.facebook.com

2. Ile wynoszą aktualne składki oraz jak można je opłacać?

Pełen opis jest dostępny tutaj: Składki drużyn

3. Ile wynosi i jak uiścić składkę na NNW?

Opłata za NNW wynosi 11,50 zł/os. Jest ważna od 1 kwietnia 2018r. do 31 marca 2019r.

Od początku grudnia można doubezpieczać osoby za 6 zł za osobę.

Po wpłaceniu pieniędzy za poszczególną ilość osób należy wysłać na opom@zhr.pl albo ksiegowosc.pom@zhr.pl listę osób ubezpieczonych (koniecznie z nazwą jednostki oraz hufca).

4. Jak dostać zaświadczenie zwalniające z opłat w sądzie za dokument KRK?

By nie płacić za zaświadczenie w sądzie należy udać się do okręgu po zaświadczenie o pracy wolontariackiej (a przy tym podać imię i nazwisko, adres zamieszkania, pesel, pełniona funkcję, termin i miejscowość wypoczynku).

Idąc do sądu po zaświadczenie o niekaralności, należy wypełnić komputerowo formularz (dostępny tutaj) i podpisać go ręcznie.

Cały formularz KRK musi być wypełniony albo komputerowo albo odręcznie. Podstawa prawna (pkt 11) w brzmieniu takim jak ostatnie 1.5 linijki zaświadczenia o byciu wychowawcą.

5. Jakie trzeba spełnić warunki by otrzymać zaświadczenie instruktorskie?

Zaświadczenia instruktorskie są wydawane z terminem ważności, który jest zależny od opłaconych składek instruktorskich.

6. Chcę nocować w okręgu, co zrobić?

W tym celu należy napisać prośbę na opom@zhr.pl, zawrzeć tam nr kontaktowy, nazwę jednostki, ilość osób oraz przede wszystkim termin.

Zanim zapytasz, wiedz że:

• opłata za nocleg za os/noc wynosi 5zł
  • należy po sobie sprzątać

7. Rodzice harcerki/harcerza proszą o rachunek za wypoczynek:

Napisz na opom@zhr.plalbo ksiegowosc.pom@zhr.pl albo przyjdź sam.

Podaj informacje:

• dane na jakie wystawić rachunek (Imię, Nazwisko, adres zamieszkania (z kodem!))
  • kogo dotyczy rachunek (imię i nazwisko)
  • gdzie odbył się wypoczynek oraz w jakim terminie
  • kwota zapłacona za wyjazd (jeśli była opłata gotówkowa bądź na inne konto niż okręgowe – potrzebujemy oryginału KP).

W Okręgu jest możliwość wysłania rachunku Poczta Polską bezpośrednio do danego rodzica.

8. Szkoła w której nocujemy, chce podpisać z nami umowę:

Umowy podpisuje tylko Zarząd Okręgu Pomorskiego ZHR bądź wydaje pełnomocnictwa. W celu uzyskania podpisu, bądź pełnomocnictwa należy napisać na opom@zhr.ploraz załączyć treść umowy.

9. Konto drużyny w banku

Jeśli chcesz założyć konto drużyny w banku, należy wysłać prośbę na ksiegowosc.pom@zhr.pl, dołączyć skan swojego dowodu oraz napisać nr telefonu oraz nazwę drużyny. Po około tygodniu powinniście otrzymać mail zwrotny z loginem oraz linkiem do pierwszego logowania oraz instrukcją obsługi konta J

Tylko Kasia i Brzoza zatwierdzają  przelewy –  jak robicie przelew- klikacie ZAPISZ/ w nowym oknie ZATWIERDŹ. Wtedy w przegląd zleceń- można zobaczyć czy przelew czeka do podpisania.

10. Rozliczenia drużyn – wysłałem pieniądze za składki z konta prywatnego i nie dostałem KP

Informujemy, że KP to skrót od Kasa Przyjęła, czyli potwierdzenie wpłaty gotówkowej. Jeśli robisz przelew z konta prywatnego, to umieszczasz potwierdzenie przelewu w książce finansowej, czyli KP jest tutaj zbędne.

11. Nie dostaje maili z okręgu.

Okręg posiada swoją listę mailingową okręgową, którą wysyła wiadomości, lecz by się na niej znaleźć należy napisać na pomorze@zhr.pl

12. Czy są już krzyże?

Niestety, nadal czekamy. Jeśli już dojdą, pójdzie informacja listą okręgową.

13. Czekam na FV od pewnej firmy, moze trafiła do okręgu?

Napisz na pomorze@zhr.pl – podaj nazwę firmy, datę sprzedaży oraz kwotę, a sprawdzimy to.

14. Ile wynoszą aktualne składki instruktorskie?

miesiąc kwartał rok
Instruktorki i instruktorzy pracujący 16 zł 48 zł 192 zł